آغاز آزمایش مرحله آخر واکسن کرونای جانسون اند جانسون

به گزارش وبلاگ رشد آسان، خبرنگاران : شرکت داروسازی جانسون اند جانسون روز گذشته مرحله آخر آزمایش کاندیدای واکسن کووید19 خود را آغاز کرد.

آغاز آزمایش مرحله آخر واکسن کرونای جانسون اند جانسون

به گزارش وبلاگ رشد آسان به نقل از فارس، دیلی میل اظهار داشت، شرکت داروسازی جانسون اند جانسون روز گذشته مرحله آخر آزمایش کاندیدای واکسن کووید19 خود را آغاز کرد.

در این مرحله قرار است 30 هزار داوطلب تحت بررسی قرار بگیرند و آن به موازات آزمایش دیگری که در آن 60 هزار نفر شرکت کرده اند و از ماه سپتامبر آغاز شده اجرایی شود.

سائول فائوست پروفسور ایمونولوژی بچه ها و بیماری های عفونی که در هدایت این آزمایش در بیمارستان دانشگاهی سوات هامپتون همکاری دارد، گفت: ابتدا به افراد مورد مطالعه یک دوز از این واکسن آزمایشی که در حال حاضر Ad26COV2 نامیده می شود و یا یک دارونما داده می شود و 57 روز بعد دوز دوم این واکسن یا دارونما ارائه می شود.

این خبر در حالی منتشر می شود که اخیراً شرکت های داروسازی فایزر و مدرنا اعلام کرده اند واکسن توسعه داده آنها برای مبارزه با ویروس کرونا به ترتیب اثربخشی 90 درصدی و 94 درصدی دارد.

مطالعه مرحله آخر بررسی می کند که آیا دوز دوم نسبت به واکسن استاندارد یک دوز، محافظت بیشتری در برابر ویروس کرونا دارد یا خیر.

انتهای پیام/

منبع: اقتصادنیوز

به "آغاز آزمایش مرحله آخر واکسن کرونای جانسون اند جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز آزمایش مرحله آخر واکسن کرونای جانسون اند جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید