آموزش ساخت جامدادی با نمد مدل خرسی

به گزارش وبلاگ رشد آسان، جامدادی های دست ساز را می توانید هر مدلی که دوست دارید درست کنید. در اینجا روش ساخت جامدادی خرسی با نمد آموزش داده شده است که می توانید با رنگ های مختلف آن را درست کنید.

آموزش ساخت جامدادی با نمد مدل خرسی

ساخت جامدادی خرسی نمدی مراحل مختلفی دارد که وبلاگ رشد آسان در این آموزش همه آن ها را همراه با تصویر برای شما شرح داده است. برای ساخت این جامدادی کافی است دقت لازم را داشته باشید و دوخت آن را تمیز انجام دهید تا کار شما زیبا و جذاب بشود.

وسایل لازم برای ساخت جامدادی نمدی

  • 3 رنگ مختلف از نمد
  • زیپ
  • قیچی
  • سوزن و نخ مخصوص نمد دوزی
  • نوار تور تزئینی

روش ساخت جامدادی خرسی با نمد

1- ابتدا الگوی تکه های مختلف را روی نمد ها بکشید و ببرید. برای این کار روی یک رنگ مستطیلی با طول و عرض دلخواه بکشید. روی رنگ دوم، 2 دایره بکشید به طوری که دور دایره کمی بیشتر از عرض مستطیل باشد. با رنگ سوم نمد یک مستطیل بکشید که عرض آن حدود 5 سانتی متر و طول آن برابر با طول مستطیل باشد.

برای صورت خرس می توانید از هر رنگی که بخواهید یک دایره درست کنید به طوری که از دایره اصلی کوچکتر باشد.

2- دایره ها را به دو سر مستطیل بدوزید به طوری که حدود 2 سانتی متر از آن آزاد باشد. سپس دایره صورت خرس را نیز به یکی از دایره ها بدوزید.

3- با نخ و سوزن حالت چشم ها و بینی و دهان خرس را روی صورت آن بدوزید.

4- وسط نوار مستطیلی را برش دهید به طوری که از هر سمت حدود 1 الی 1.5 سانتی متر فاصله داشته باشد. سپس زیپ را وسط آن قرار دهید و از هر دو طرف آن را بدوزید.

5- برای دوخت بندینک یا قلاب جامدادی باید قبل از دوخت قسمت پایین زیپ با نمد، یک تکه پارچه را تا بزنید و زیر زیپ قرار دهید و بعد همراه با زیپ آن را به نمد بدوزید.

6- جامدادی را برگردانید و به سمت بیرون ببرید. بعد نوار توری را بین لایه های دو نمد قرار بدهید و بدوزید.

7- برای قسمت آویز زیپ باید یک تکه نمد را به حالت بیضی ببرید، یک نخ را از درون سوراخ زیپ رد کنید و گره بزنید سپس گره نخ را روی نمد قرار بدهید و دورتا دور آن را به حالت دندان موشی بدوزید.

8- حال جامدادی خرسی نمدی شما آماده شده است و می توانید از آن بهره ببرید.

اگر شما به هنر نمد دوزی علاقمند هستید و می خواهید تزئینات زیبایی را با نمد درست کنید، پیشنهاد وبلاگ رشد آسان برای شما بازدید از این مطالب است:

4 روش ساده ساخت گل نمدی تزئینی

آموزش دوخت عروسک روسی نمدی با الگو

گروه خانه داری وبلاگ رشد آسان

منبع: ستاره

به "آموزش ساخت جامدادی با نمد مدل خرسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش ساخت جامدادی با نمد مدل خرسی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت جامدادی با نمد مدل خرسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید