با ویروس ها می جنگند این خبرنگاران تلاشگر

به گزارش وبلاگ رشد آسان، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در یادداشت خود به مناسبت روز خبرنگار نوشت: 17 مرداد را به خبرنگاران عرصه مبارزه با دروغ و فساد در جهان و بخصوص در ایران عزیز به آنانی که برای کشف حقیقت و انتشار اخبار درست و برتری آگاهی مردم و بسط روشنایی در تاریکی ها فداکاری نموده و می نمایند، تبریک می گویم.

با ویروس ها می جنگند این خبرنگاران تلاشگر

به گزارش وبلاگ رشد آسان، در یادداشت معصومه ابتکار به مناسبت روز خبرنگار آمده است: روز خبرنگار را در حالی برگزار می کنیم که وبلاگ رشد آسان فداکارانه در انعکاس اخبار به خصوص در مقابل 3 ویروس خطرناک تحریم، کرونا و تحریف کوشش می نمایند و دست از جستجوگری و حقیقت طلبی بر نمی دارند.

آنها برای انعکاس حقیقت و نشر آگاهی با شرایط دشوارتری از همواره روبروند و در حالی که حساسیت کار خبری و اطلاع رسانی از هر زمان دیگری بیشتر است، قدرت اخبار نادرست در القا نا امیدی و تحریف حقیقت و جایگزینی آن با دروغ در افکار عمومی فزاینده و بیش از همواره است.

امروز علاوه بر خبرنگاری کلاسیک و رسمی، شهروند وبلاگ رشد آسان هم در فضای مجازی فعال هستند که فواید بسیاری برای آگاهی افکار عمومی دارد، اما ورای فواید شبکه های اجتماعی متاسفانه زمینه ایجاد و بازنشر اخبار دروغ و فیک نیوزها هم بوده و سبب برخاستن موج های روانی سهمگینی می گردد که اغلب با پشتوانه سیستماتیک جنگ روانی به میدان آمده اند و این کار وبلاگ رشد آسان صادق و متعهد به مردم را سخت تر نموده است.

همچنین جامعه با خبرهای نادرستی روبرو است که در تلفیق درصدی از حقیقت با دروغ، افکار عمومی را نسبت به دروغ مجاب می نماید. در این میان تفکیک خبر افشاگرانه از تهمت و افترا و تبیین حقیقت، مسئولیت وبلاگ رشد آسان است تا مردم در دام جریان ها و سازمان های هتاک و تحریف گر نیفتند که این نیز یکی از ابعاد حساس کار خبرنگاری در روزگار ماست و به همین خاطر بیش از پیش باید قدردان وبلاگ رشد آسانی باشیم که در روبروه با اخبار دروغ، جستجوگر حقایق، شفافیت طلب، ضد فساد و یاری نماینده به جوابگو بودن قدرت هستند. در این صورت وبلاگ رشد آسان نقش مهمی را ایفا می نمایند که البته دستگاه های حاکمیتی و قضایی باید از آنها دفاع نمایند.

17 مرداد را همراه یاد و خاطره وبلاگ رشد آسان شهیدی که این روز را رقم زدند به وبلاگ رشد آسان عرصه مبارزه با دروغ و فساد در جهان و بخصوص در ایران عزیز به آنانی که برای کشف حقیقت و انتشار اخبار درست و رجحان آگاهی مردم و بسط روشنایی در تاریکی ها فداکاری نموده و می نمایند تبریک می گویم. قلم تان پایدار و سربلندی تان افزون.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "با ویروس ها می جنگند این خبرنگاران تلاشگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ویروس ها می جنگند این خبرنگاران تلاشگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید