بررسی بهداشت روان از طریق برنامه تلفن همراه

به گزارش وبلاگ رشد آسان، یک برنامه جدید تلفن همراه با بررسی نحوه استفاده کاربران از گوشی های هوشمند مشخص می کند که شرایط بهداشت روح و روان اشخاص در حد مطلوب هست یا خیر.

بررسی بهداشت روان از طریق برنامه تلفن همراه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ رشد آسان به نقل از انگجت، اگر چه استفاده از یک برنامه همراه برای بررسی شرایط سلامت روانی اشخاص می تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما باید توجه داشت که این برنامه حجم زیادی از اطلاعات شخصی افراد را جمع آوری می کند و لذا می تواند به حریم شخصی اشخاص آسیب بزند.

محققان کانادایی که این برنامه را ابداع کرده اند می گویند اپلیکیشن PROSIT می تواند مشکلاتی همچون افسردگی، هیجان یا نگرانی بیش از حد را در افراد شناسایی کند و این امر بر مبنای نحوه استفاده افراد از گوشی های هوشمند رخ می دهد.

برای کشف این موضوعات به مسائلی همچون میزان استفاده از گوشی، میزان انجام تمرینات ورزشی، مقدار خواب، تعداد تماس های روزانه، تاریخچه و سوابق پیام ها، ذائقه موسیقیایی فرد و غیره توجه می شود. همچنین سرعت تایپ افراد و میزان فشار وارده به دکمه های مجازی نشانگر احساسات اشخاص است.

این برنامه به درخواست کاربران فایل های صوتی 90 ثانیه ای در مورد هیجان انگیزترین ویژگی های فردی آنها ضبط می کند وهر هفته در این زمینه به افراد گزارش می دهد. برنامه یادشده فعلا توسط 300 کاربر مورد استفاده آزمایشی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بررسی بهداشت روان از طریق برنامه تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی بهداشت روان از طریق برنامه تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید