برق 15 استان در شرایط قرمز و زرد ، کدام استان ها سبز هستند؟

به گزارش وبلاگ رشد آسان، شرکت توانیر با انتشار نقشه روزانه مصرف برق کشور، شرایط برق کلانشهر مشهد و استان های خراسان شمالی، سمنان، قزوین و کهگیلویه و بویراحمد را قرمز خاطرنشان کرد.

برق 15 استان در شرایط قرمز و زرد ، کدام استان ها سبز هستند؟

به گزارش وبلاگ رشد آسان به نقل از پایگاه خبری شرکت توانیر، این شرکت با انتشار نقشه پهنه بندی مصرف برق کشور در روز جاری از هموطنان ساکن در مناطق قرمزخواست با رعایت الگوی صحیح مصرف شرایط را برای بازگشت به شرایط سبز و پایدار و جلوگیری از اعمال محدودیت فراهم کنند.

هموطنان در کلانشهر مشهد و استان های خراسان شمالی، سمنان، قزوین و گهگیلویه و بویراحمد لازم است برای بازگشت به شرایط سبز ،مصرف برق خود را به میزان 10 درصد کاهش دهند تا ضمن عبور از شرایط اضطرار، امکان بهره مندی همگانی مردم این مناطق از نعمت برق را به ویژه برای بیماران حاد تنفسی فراهم کنند.

استان های گیلان، غرب مازندران، مازندران، گلستان، خراسان های رضوی و جنوبی، جنوب کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کلانشهر اهواز، کرمانشاه و قم امروز سه شنبه 27 خرداد در شرایط زرد مصرف قرار دارند هموطنان در این مناطق با رعایت الگوی صحیح مصرف که عمده ترین آن تنظیم دمای کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه است ،مصرف برق خود را حداقل به میزان 5 درصد کاهش داده و از شرایط زرد خارج و با بازگشت به شرایط سبز، تابستان را با بهره مندی از برق مطمئن و پایدار به خوبی سپری کنند.

شرکت توانیر همچنین در این اطلاعیه از هموطنان ساکن در سایر کلان شهرها و استان های کشور که در محدوده سبز مصرف قرار دارند به لحاظ رعایت الگوی صحیح مصرف برق و فراهم آوردن امکان بهره مندی همگانی و بی دغدغه از نعمت برق به ویژه برای مراکز درمانی، قدردانی و تشکر کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "برق 15 استان در شرایط قرمز و زرد ، کدام استان ها سبز هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق 15 استان در شرایط قرمز و زرد ، کدام استان ها سبز هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید