تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای دهندگان!

به گزارش وبلاگ رشد آسان، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در سفر به کارولینای شمالی از مردم این ایالت خواست برای راستی آزمایی انتخابات به شیوه پستی، تلاش کنند یک بار به صورت پستی رأی بدهند و یک بار به صورت حضوری، که طبق قوانین فدرال غیرقانونی است.

تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای دهندگان!

دونالد ترامپ رئیس جهور آمریکا در سفر روز چهارشنبه به کارولینای شمالی مردم را به دو بار رأی دادن یک بار از طریق پست و بار دیگر به صورت حضوری ترغیب کرد.

بنابر گزارش نشریه پولیتیکو، ترامپ در مصاحبه با شبکه محلی WECT وابسته به شبکه ان بی سی از مردم خواست برای آزمودن رأی دهی به شیوه پستی که وی از مخالفان سرسخت آن است، بعد از رأی دادن به صورت پستی، پای صندوق های رأی هم بفرایند و اگر بتوانند رأی بدهند مشخص می شود که این شیوه از امنیت لازم برخوردار نیست.

او گفت: بگذارید رأی شان را بفرستند و بفرایند رأی هم بدهند. اگر سیستم آن ها (اشاره به دموکرات ها) آنقدر که می گویند خوب باشد، معلوم است که (مردم) نمی توانند دوباره رأی بدهند. اگر جدول بندی نشده باشد، آن ها می توانند رأی بدهند. پس این راهش است و آنها باید این کار را بکنند.

او این سخنان را در پاسخ به سوال خبرنگار که از وی پرسید حدود 600 هزار نفر در این ایالت به صورت غیابی رای خواهند داد، آیا شما به این سیستم اعتماد دارید؟ این اظهارات را بیان کرد.

طبق قوانین کارولینای شمالی، رأی دادن در بیش از یک حوزه یا بیش از یک بار جرم محسوب می شود. رأی دادن بیش از یک بار طبق قوانین فدرال هم غیرقانونی است.

اغلب ایالات آمریکا برگه های رأی به منظور رأی دهی داوطلبانه به شیوه پستی را برای رای دهندگان اراسال نمی کنند. در پنج ایالت کلرادو، یوتا، هاوایی، اورگن و واشنگتن، این فرایند به عنوان یک روش معمول انجام می شود. مقامات 4 ایالت شامل کالیفرنیا، نوادا، نیوجرسی و ورمونت به اضافه ناحیه کلمبیا (واشینگتن دی سی)، قصد دارند به دلیل همه گیری کرونا رای گیری را به طور کلی به این شیوه برگزار کنند. ایالت مونتانا تصمیم گیری در این خصوص را به شهرستان ها واگذار کرده است.

کارزار انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی حزب جمهوری خواه تقریباً از هر ایالتی که شیوه رای دهی پستی به دلیل بحران مرگبار کرونا در این کشور را در نظر دارد، شکایت کرده است.

در آمریکا نگرانی های زیادی از احتمال امتناع ترامپ برای کناره گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان ماه) مطرح شده است. پیش از این جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته بود چنانچه ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد، ارتش او را از کاخ سفید خارج خواهد کرد.

دونالد ترامپ در نظرسنجی ها از رقیبش جو بایدن عقب است و مدت هاست تلاش هایی را برای تشکیک در نتیجه نهایی انتخابات آغاز کرده است. ترامپ بارها از برگزاری رأی گیری ها به صورت پستی انتقاد کرده و نوشته این رأی گیری ها به تقلب منجر می شود.

او به عنوان مثال ماه پیش در توئیتر نوشت: با برگزاری انتخابات به صورت پستی (نه رأی گیری غیابی که خوب است)، انتخابات 2020، نادرست ترین و متقلبانه ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. شرم بزرگی برای ایالات متحده به بار خواهد آورد. انتخابات را تا روزی که مردم بتوانند به صورت مناسب، سالم و ایمن رأی بدهند به تأخیر بیندازیم؟.

ترامپ ساعاتی بعدتر در پیامی عجیب گفت که نتیجه انتخابات باید همان شب انتخابات اعلام شود. ترامپ نوشت: باید نتیجه انتخابات را شب انتخابات بدانیم، نه روزها، ماه ها یا حتی سال ها بعد. وی در پیام بعدی خود نوشت: ما برنده انتخابات 2020 خواهیم بود. آمریکا را باعظمت کنیم.

یک سازمان غیرانتفاعی به نام مپ لایت اخیراً در گزارشی درباره احتمال تشکیک ترامپ در نتیجه انتخابات هشدار داد و از کنگره خواست تصمیمی در این خصوص بگیرد.

سازمان مپ لایت در این گزارش به بررسی مجموعه عواملی پرداخته که ممکن است بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر میان ترامپ و رقیبش اثر بگذارند. بیماری کووید-19، تلاش های دونالد ترامپ برای اعتبارزدایی از رأی دهی پستی، امتناع کاندیدها از پذیرش نتیجه انتخابات و مسائل دیگر نظام انتخاباتی آمریکا از جمله عواملی هستند که در این گزارش درباره آنها ابراز نگرانی شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای دهندگان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای دهندگان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید