خبرنگاران طراحی رباتی که نیم ساعته سطح زمین را ضدعفونی می کند

به گزارش وبلاگ رشد آسان، تهران- خبرنگاران- محققان رباتی را طراحی کرده اند که قادر است در مدت نیم ساعت، محیطی به مساحت حدود 370 مترمربع (4 هزار فوت مربع) را از وجود ویروس کرونا پاکسازی کند. از این ربات می توان برای ضدعفونی فروشگاه های مواد غذایی یا مدارس استفاده کرد.

خبرنگاران طراحی رباتی که نیم ساعته سطح زمین را ضدعفونی می کند

به گزارش پایگاه اینترنتی سی.ان.ان، محققان دانشگاه ام.آی.تی در آمریکا برای ساخت این ربات از اشعه فرابنفش UVC برای ضدعفونی سطوح و خنثی کردن ویروس کرونا معلق در هوا استفاده کردند.

این پروژه از اوایل ماه آوریل و در واکنش به همه گیری بیماری کرونا راه اندازی شد. نتایج این پروژه به اندازه کافی امیدوار کننده است. محققان می گویند ضدعفونی اشعه ماورای بنفش می تواند در محیط هایی مانند سوپر مارکت ها، کارخانجات و رستوران ها نیز انجام شود.

کووید-19 به طور عمده از طریق ذرات معلق در هوا منتشر می شود و قادر است چند روز روی سطوح باقی بماند. در حال حاضر هیچ پایانی برای این همه گیری وجود ندارد و این موضوع باعث می شود مدارس و سوپرمارکت ها به دنبال راه چاره هایی برای ضدعفونی موثر سطوح باشند.

در این راستا در حالی که تمیز و ضدعفونی کردن منازل می تواند گسترش ویروس کرونا را کاهش دهد، ابداع ربات خودرانی که قادر است به سرعت و به گونه ای موثر نواحی بزرگ مانند انبارها و یا فروشگاه های مواد غذایی را نیز پاکسازی کند، ضروری است.

به گفته محققان نور UV-C در از بین بردن باکتری ها و ویروس ها روی سطوح موثر، اما برای انسان مضر است. این ربات به گونه ای ساخته شده است که خودران باشد و بدون نیاز به نظارت مستقیم و یا تعامل حرکت کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طراحی رباتی که نیم ساعته سطح زمین را ضدعفونی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طراحی رباتی که نیم ساعته سطح زمین را ضدعفونی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید