خبرنگاران مصر از حضور نظامی ترکیه در سوریه انتقاد کرد

به گزارش وبلاگ رشد آسان، تهران - خبرنگاران - سامح شکری وزیر خارجه مصر در نشست فوق العاده هیات دولت با انتقاد از حضور نظامی ترکیه در سوریه گفت : این حضور نه تنها تهدیدی برای سوریه به شمار می رود، بلکه به شدت به تمام منطقه ضرر می زند.

خبرنگاران مصر از حضور نظامی ترکیه در سوریه انتقاد کرد

به گزارش روز آدینه تارنمای روزنامه مصری الاهرام ، شکری با ابراز نگرانی عمیق از ادامه دخالت های ویرانگر بعضی از طرف های منطقه ای در سوریه تاکید نمود : نباید با طرح های شعله ور نماینده آتش تندروی و افراط گرایی و با پدیده انتقال جنگجویان تروریست خارجی با سهل انگاری برخورد کرد.

وی بیان کرد: مصر از کوشش های شکل گرفته برای تقویت عملکرد کمیته قانون اساسی در سوریه جهت دستیابی به اهداف موردنظر و پیشبرد فرآیند سیاسی سوریه در تمامی ابعاد آن پشتیبانی می نماید.

وزیر خارجه مصر تاکید نمود: قاهره مخالف اتخاذ هر گونه اقدام در جهت ایجاد تغییر اجباری در ساختار جمعیتی سوریه است.

شکری خواهان مشارکت تمامی گروه های مخالف در فرآیند تصمیم گیری در سوریه شد به گونه ای که این مشارکت بتواند در دستیابی به راه چاره سیاسی فراگیر برای بحران سوریه نقش داشته باشد.

وزیر خارجه مصر ابراز داشت : راه چاره یاد شده می تواند به بحران تقریبا ده ساله سوریه پایان داده و به خواست مردم این کشور مبنی بر داشتن یک آینده با ثبات تر تحقق ببخشد.

روابط مصر و ترکیه از هنگام سقوط دولت محمد مرسی و روی کار آمدن ژنرال السیسی در سال 2013 همچنان پرتنش بوده است و اخیرا نیز بر سر لیبی تا پای جنگ هم پیش رفتند.

مصری ها در لیبی از ژنرال حفتر و ترکیه ای ها از فائز از السراج رئیس دولت الوفاق حمایت می نمایند.

طرف های درگیر در لیبی ، امروز آدینه پایان پس از 5 روز مذاکره در مقر سازمان ملل در ژنو، قرارداد آتش بس امضا کردند.

1487

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مصر از حضور نظامی ترکیه در سوریه انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مصر از حضور نظامی ترکیه در سوریه انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید