خودداری از مصرف قارچ های خودرو در چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ رشد آسان، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مردم استان از خرید و مصرف قارچ های خودرو خودداری نمایند.

خودداری از مصرف قارچ های خودرو در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار از ، ابراهیم شیرانی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از مردم استان خواست: به منظور حفظ سلامت و ایمنی خود از خرید و مصرف قارچ های خودرو (وحشی) خودداری نمایند.

او گفت: چنانچه قارچ های سمی به ویژه در فصل بهار و پاییز، مورد استفاده خوراکی قرار گیرد، منجر به مسمومیت افراد و عوارض جدی و حتی مرگ می گردد.

شیرانی با اشاره به رشد انواع قارچ ها در طبیعت اضافه کرد: به وسیله ویژگی های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی توان به طور قطعی سمی و غیر سمی بودن آن را تشخیص داد.

او گفت: در حال حاضر قارچ های خوراکی به میزان کافی در استان فراوری و جوابگوی احتیاج مصرف نمایندگان است.

شیرانی میزان قارچ فراوریی سالانه استان را هفت هزار و 500 تن بیان نمود و گفت: از این میزان، شش هزار تن به صورت صنعتی از 32 واحد و یک هزار و 500 تن از واحد های پرورش خانگی قارچ برداشت می گردد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اشتغال 750 نفر در صنعت پرورش قارچ استان، ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه، سالانه 200 تن افزایش در فراوری قارچ پیش بینی شده است.

او به شهروندان توصیه کرد: قارچ های خوراکی مورد احتیاج خود را به صورت بسته بندی شده برچسب دار و دارای پروانه بهره برداری از وزارت جهاد کشاورزی را در مراکز و فروشگاه های معتبر تهیه نمایند.

ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خودداری از مصرف قارچ های خودرو در چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری از مصرف قارچ های خودرو در چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید