دلیل کاهش مراجعه تهرانی ها برای اهدای خون

به گزارش وبلاگ رشد آسان، اداره کل انتقال خون استان تهران اظهار داشت: مراجعه پایتخت نشینان در بهار سال جاری برای اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال قبل (سال 1398) 12 درصد کاهش یافته است.

دلیل کاهش مراجعه تهرانی ها برای اهدای خون

به گزارش وبلاگ رشد آسان به نقل از ایرنا، اداره کل انتقال خون استان تهران خاطرنشان کرد: از نوروز سال جاری تا انتها خرداد ماه، مراکز اهدای خون تهران شاهد حضور 86 هزار و 638 علاقه مند به فرهنگ اهدای خون بودند که از این میان 70 هزار و 195نفر پیروز شدند نام خود را در لیست اهدانمایندگان خون ثبت نمایند.

از مجموع آمار اهدانمایندگان خون در آخرین بهار قرن در استان تهران، 32 هزار و 860 نفر از اهدانمایندگانی بودند که به صورت مستمر(اهدا نمایندگانی که حداقل دو بار در سال خون اهدا می نمایند) به کمک بیماران می آیند، 23 هزار و 423 نفر هم کسانی بودند که در سال های قبل هم سابقه انجام این کار الهی را داشتند و 13 هزار و 912 نفر هم برای اولین بار در جمع کسانی قرار گرفتند که مهربانیشان نجات بخش زندگی بیماران شد.

بر اساس این گزارش، در سه ماهه اول سال 1399 و به علت شیوع ویروس کرونا، شاهد کاهش 12 درصدی آمار حضور مردم نسبت به شرایط مشابه در سال گذشته بودیم که امیدواریم با حضور پرشورتر مردم، فرآیند تامین فرآورده های خونی مورد احتیاج بیماران در بیش از 160 مرکز درمانی و بیمارستانی سطح پایتخت با پیروزیت انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دلیل کاهش مراجعه تهرانی ها برای اهدای خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل کاهش مراجعه تهرانی ها برای اهدای خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید