عضو کمیسیون سیاسی طالبان: جنگ بر ما تحمیل شده است

به گزارش وبلاگ رشد آسان، عضو کمیسیون سیاسی طالبان با اشاره به حضور آمریکا در افغانستان گفت که جنگ بر ما تحمیل شده است و عامل آن نیز اشغال افغانستان است.

عضو کمیسیون سیاسی طالبان: جنگ بر ما تحمیل شده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ رشد آسان ، انس حقانی عضو کمیسیون سیاسی و تیم مذاکره کننده طالبان گفت که آمریکا با درک حقایق میدانی در افغانستان، توافق خروج نیروهایش از این کشور و پیمان پایان اِشغال را با طالبان امضا کرد.

وی افزود که جنگ بر طالبان تحمیل شد و خاک افغانستان نیز توسط نیروهای خارجی اشغال شده است بنابراین جنگ علیه اشغال جهاد مقدس این گروه محسوب می شود.

برادر سراج الدین حقانی سرکرده شبکه حقانی افزود که توافق قطر یک پیروزی بزرگ و نتیجه جهاد و قربانی های ماست، ما بالاخره نتیجه قربانی های خود را به دست می آوریم.

به گزارش وبسایت رسمی گروه طالبان، حقانی ادامه داد: اگر آمریکایی ها از لحاظ عملی به محتویات این توافقنامه متعهد بمانند، من مطمئن هستم که بی ثباتی و جنگی که در نتیجه اشغال به وجود آمده پایان خواهد یافت و افغانستان با داشتن یک نظام قوی مرکزی به خانه ای امن و صلح آمیز برای همه افغان ها تبدیل خواهد شد.

وی مسئله آزادی زندانیان طالبان را نیز مهمترین پیش شرط برای آغاز گفت وگوهای بین الافغانی دانست.

عضو کمیسیون سیاسی طالبان شرح داد: شرط آزادی زندانیان قوی ترین شرط است، تا وقتی که به آن عمل نشود، قدمی بر نخواهیم داشت.

انس حقانی پس از تبادل با اسرای آمریکایی و استرالیایی به دفتر سیاسی طالبان در قطر رفت و اکنون به عنوان یکی از اعضای تیم مذاکره طالبان فعالیت می کند.

حقانی به همراه دو نفر دیگر از اعضای ارشد طالبان 28 آبان ماه پس از 5 سال حبس و در حالی که حکم اعدام وی صادر شده بود با دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل مبادله شد و پس از آن به دفتر سیاسی طالبان در قطر منتقل شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عضو کمیسیون سیاسی طالبان: جنگ بر ما تحمیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیسیون سیاسی طالبان: جنگ بر ما تحمیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید