فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست

به گزارش وبلاگ رشد آسان، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست و کالا های سلامت محور باید از مکان های معتبر تهیه شوند.

فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست

به گزارش وبلاگ رشد آسان، کیانوش جهانپور در مصاحبه با وبلاگ رشد آسان اظهار کرد: دارو اگر ساخته یک شرکت داروسازی معتبر باشد به هیچ عنوان در فضای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام برای آن تبلیغ نمی گردد.

وی اضافه کرد: تمام شرکت های دارویی بر این امر توجه دارند که فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست، زیرا تبلیغ دارو در این شبکه ها، محافل تخصصی یا پایگاه های اطلاع رسانی و مجلات تخصصی حوزه پزشکی و داروسازی تخلف بوده و ممنوع است.

جهانپور گفت: داروهای ارائه شده در فضای مجازی محصولات بی اصالتی هستند که یا به صورت زیرزمینی در کشور فراوری می شوند یا محصولات بی کیفیت کشورهای همسایه هستند که به صورت قاچاق توسط سودجویان وارد شده و دور از چشم ناظران عرضه می شوند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید نمود: خرید دارو و کالا های سلامت محور باید از مکان های معتبر و با برچسب تایید و اصالت کالا از سامانه ttac انجام گردد. وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو توصیه می نماید هموطنان تحت هیچ شرایطی کالاهای سلامت محور را از فضای مجازی تهیه نکنند.

وی یادآوری کرد: خرید و فروش مکمل ها و انواع فرآورده های آرایشی و بهداشتی در داروخانه های آنلاین مجاز است، البته مراکز تجاری مجاز به ارائه کالا های سلامت محور غیر دارویی از جمله مکمل های غذایی و تغدیه ای نیستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای مجازی محل خرید و فروش دارو نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید