نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در بچه ها

به گزارش وبلاگ رشد آسان، با همه گیری بیماری کووید-19 در دنیا بسیاری از کلاس های درس تعطیل شده اند و آموزش های آنلاین جایگزین آموزش های حضوری دانش آموزان در کلاس های درس شده است.

نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در بچه ها

به گزارش وبلاگ رشد آسان، آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا با توجه به همه گیری بیماری کووید-19 و تعطیلی کلاس های درس به والدین توصیه نموده است: درصورتی که در سال جدید تحصیلی آموزش های آنلاین جایگزین حضور دانش آموزان در کلاس های درس گردد ضروری است برای حفظ سلامت چشم بچه ها در برابر خستگی، اقداماتی انجام گردد.

سخنگوی آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا گفت: با افزایش مدت زمان کار با تجهیزات الکترونیک بچه ها بیشتری دچار عارضه خستگی چشم می شوند.

برای حفظ سلامت دید چشم های بچه ها کارشناسان توصیه هایی را ارائه نموده اند که سایت هلث دی نیوز به بعضی از آن ها اشاره نموده است:

به کودک خود یادآوری کنید تا هر 20 دقیقه به چشمهایش استراحت دهد.

از کودک بخواهید تا در فواصل زمانی معین برای مدت 20 ثانیه چشمهایش را ببندد یا به فاصله دور نگاه کند.

از کودک خود بخواهید فاصله ایمن را از لپ تاپ و تبلت که به اندازه 45 تا 60 سانتی متر است را حفظ کند.

ضروری است کودک در محیطی با لپ تاپ کار کند که از نور مناسب برخوردار باشد. کار کردن در اتاق تاریک توصیه نمی گردد.

از کودک بخواهید مدت 30 تا 60 دقیقه پیش از زمان خواب از کار کردن با لپ تاپ و تبلت خودداری کند. نور آبی این تجهیزات موجب اختلال در خواب می گردد.

پس از اتمام ساعت مطالعه ضروری است کودک ساعتی را در فضای باز باشد. نتایج چندین مطالعه نشان می دهد حضور در محیط های باز به ویژه در دوران کودکی می تواند پیشرفت عارضه نزدیک بینی را کند سازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید