ورود 20 شرکت دانش بنیان به تابلوی بورس

به گزارش وبلاگ رشد آسان، دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود 20 شرکت دانش بنیان و استارت آپی به تابلوی بورس تا انتها سال اطلاع داد.

ورود 20 شرکت دانش بنیان به تابلوی بورس

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،دکتر علیرضا دلیریگفت: اکنون تعداد 35 شرکت دانش بنیان و استارت آپی روی تابلوهای بورس هستند و فعالیت می نمایند.

وی با بیان اینکه بنا بود تا سرانجام سال 5 شرکت دانش بنیان به این شرکتها در تابلوهای بورس اضافه شوند، اعلام کرد: اما در صدد برآمدیم شرکتهای دانش بنیان بیشتری را به تابلوهای بورس ببریم زیرا این اتفاق باعث فروش میلیاردی آنها می گردد.

به گفته دلیری، اکنون برای 20 شرکت دانش بنیان و استارت آپی در حال رایزنی هستیم که تا سرانجام سال به تابلوهای بورس ورود پیدا نمایند.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: تابلوهای بورس یک محل تأمین اقتصادی خوب برای شرکتهای دانش بنیان محسوب می گردد و می تواند تحولی را در کشور و در اقتصاد دانش بنیان ایجاد کند.

دلیری تاکید نمود: با توجه به اینکه رشد شرکتهای دانش بنیان بالاست و می توانند رشد سرمایه مؤثری داشته باشند؛ از این رو ورود آنها به بورس نیز تأثیر بسزایی در رشد شاخص بورس خواهد داشت.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه برخی از شرکتهای دانش بنیان 22 برابر در بورس رشد پیدا نموده، خاطر نشان کرد: این شرکتها با این رشد زیاد، می توانند در کشور تحول آفرین باشند.

وی با تاکید بر اینکه این شرکتها توانایی بالا نگه داشتن شاخص بورس را دارند، اعلام نمود: تا سرانجام سال 5 شرکت وارد بورس می شوند و این به نفع بورس و آینده کشور است؛ اکنون این شرکتها در حال طی مراحل ورود هستند.

دلیری تاکید نمود: چشم انداز بورس در کشور با حضور شرکتهای دانش بنیان بهتر می گردد چرا که در اقتصاد کشور بسیار تأثیر گذار خواهد بود. این شرکتهای دانش بنیان و استارت آپی 7 درصد بورس ایران را به خود اختصاص داده اند.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح نمود: ارزش 35 شرکت دانش بنیان در بورس در ابتدای سال 98 برابر با 28 هزار میلیارد تومان بوده در حالیکه با رشد انجام شده در اردیبهشت 99 به 150 هزار میلیارد تومان رسیده است.

منبع: اقتصاد ایران

به "ورود 20 شرکت دانش بنیان به تابلوی بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 20 شرکت دانش بنیان به تابلوی بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید