وزارت خارجه آمریکا به حملات تروریستی در افغانستان واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ رشد آسان، وزارت خارجه آمریکا ضمن محکوم کردن حملات تروریستی روز سه شنبه در کابل و ننگرهار، از دولت افغانستان و گروه طالبان خواست برای مجازات کردن عاملان این حملات با یکدیگر همکاری کنند.

وزارت خارجه آمریکا به حملات تروریستی در افغانستان واکنش نشان داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ رشد آسان، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه در واکنش به حملات تروریستی روز سه شنبه به کابل و ننگرهار در افغانستان، این حملات وحشیانه را به شدت محکوم کرد.

پامپئو با صدور بیانیه ای درباره حمله به بیمارستانی در کابل گفت: هر حمله ای به افراد بی گناه نابخشودنی است، اما حمله به زنان باردار و بچه هایی که در بیمارستان مأمن گزیده بودند، شرارت محض است.

وی با بیان اینکه حمله تروریست ها به حاضران در مراسم تشییع جنازه در ننگرهار فقط با هدف تفرقه انداختن بین جامعه افغانستان است، گفت: ما توجه داریم که طالبان ضمن تکذیب دست داشتن در این حملات، آنها را به عنوان جنایات فجیع محکوم کرد.

وزیر خارجه آمریکا سپس در ادامه خواستار همکاری بیشتر دولت افغانستان و گروه طالبان شد: دولت افغانستان و گروه طالبان باید برای مجازات کردن عاملان این حملات، با یکدیگر همکاری کنند.

پامپئو همچنین افزود: تا زمانی که کاهش پایداری در خشونت ها و پیشرفت کافی در توافق صلح مذاکره شده انجام نگیرد، افغانستان در برابر تروریسم آسیب پذیر خواهد بود.

ظهر روز سه شنبه بود که مسئولان محلی در ولایت ننگرهار اعلام کردند در حمله انتحاری در مراسم تشییع جنازه شیخ اکرم، از فرماندهان پلیس محلی شهرستان کوزکنر، 24 نفر از جمله عبدالله ملک زی، عضو شورای ولایتی این ولایت کشته شده اند.

شبکه الجزیره شامگاه سه شنبه به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که داعش مسئولیت حمله تروریستی به مراسم تشییع جنازه یکی از فرماندهان پلیس ننگرهار را برعهده گرفته است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزارت خارجه آمریکا به حملات تروریستی در افغانستان واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا به حملات تروریستی در افغانستان واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید