وزیر حج عربستان: هیچ مسؤول دولتی در مناسک حج شرکت نمی کند

به گزارش وبلاگ رشد آسان، وزیر حج عربستان اظهار کرد، در سال جاری هیچ مسؤول دولتی و یا نیروی خدمتگزار در مناسک حج شرکت نخواهد کرد و استثنایی در این مورد وجود ندارد.

وزیر حج عربستان: هیچ مسؤول دولتی در مناسک حج شرکت نمی کند

به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، محمد صالح بنتن، وزیر حج و عمره عربستان با اشاره به اینکه مناسک حج سال جاری مطابق با طرحی استراتژیک، عملی و رعایت پروتکل های دقیق بهداشتی انجام می شود، گفت: مهم ترین مساله در این دوره حفظ سلامت مهمانان خداوند رحمان و کادر فعال در حوزه خدمات دهی به حجاج است.

وزیر حج و عمره عربستان تاکید کرد: دستورالعمل های بهداشتی اساس انتخاب حجاج مقیم کشور هستند و در موسم حج 1441 هجری برای هیچ کسی استثنایی وجود ندارد.

بنتن در ادامه گفت: در موسم حج 1441 هجری حمایت بزرگی از سوی رهبری کشور انجام شد و فرایند انتخاب حجاج با شفافیت کامل و همراه با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی انجام شد که مهمترین آنها داشتن گواهی معتبر PCR جهت اثبات عدم ابتلا به ویروس کرونا بود.

او افزود: دولت عربستان تصمیم درباره برگزاری حج 1441 هجری قمری را با هدف تحقق اهداف شریعت اسلام در حفاظت از جان افراد اتخاذ کرد و این تصمیم از تایید کشورهای عربی و اسلامی و حمایت گسترده جامعه بین الملل از اقدامات ریاض درباره این دوره استثنایی حج برخوردار شد.

این وزیر عربستانی در ادامه تاکید کرد: عربستان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در مارس گذشته به تمامی کشورهای مربوطه اعلام کرد که باید در مورد انجام شعائر مناسک حج صبور باشند، بر این اساس سازوکاری مناسب برای انجام فریضه حج که بتواند از سلامت مهمانان خداوند رحمان و نیز خدمتگزاران حجاج در برابر شیوع ویروس کرونا حفاظت کند، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

شیوع کرونا باعث ایجاد تعلیق انجام مناسک حج عمره و ممانعت از ورود عمره گزاران به عربستان و تعطیلی مسجد الحرام در فوریه گذشته شد، در ادامه مسؤولان عربستان ژوئن گذشته ورود حجاج از خارج عربستان را به حالت تعلیق درآورده و تنها اجازه انجام مناسک با تعداد محدود و کمتر از 1000 حاجی از میان ساکنان این کشور را دادند و برای این تعداد نیز شروط و تدابیر بهداشتی شدیدی را معین کردند.

مسؤولان ریاض پیشتر پروتکلی را برای حج سال جاری تنظیم و ارائه کرده بودند که بر اساس آن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، افرادی که مجوز انجام مناسک حج و دیگر ضوابط را نداشته باشند، نمی توانند وارد اماکن مقدسه شوند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر حج عربستان: هیچ مسؤول دولتی در مناسک حج شرکت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر حج عربستان: هیچ مسؤول دولتی در مناسک حج شرکت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید