چین، ادعای آمریکا درباره واکسن کرونا را قویا رد کرد

به گزارش وبلاگ رشد آسان، فارس نوشت: وزارت خارجه چین ادعای جدید آمریکایی ها درباره تلاش هکرهای چینی برای سرقت اطلاعات مربوط به واکسن کرونا از یک شرکت آمریکایی را رد کرد.

چین، ادعای آمریکا درباره واکسن کرونا را قویا رد کرد

به دنبال ادعای مقامات اطلاعاتی آمریکا در زمینه تلاش هکرهای چینی برای سرقت تحقیقات مربوط به واکسن کرونا از لابراتوار Moderna، وزارت خارجه چین این ادعا را شدیدا رد کرد.

وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه به وبلاگ رشد آسان گفت: اتهامات مربوط به هک کردن شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی از سوی چین کاملا بی اساس است و هیچ سند و مدرکی در این باره وجود ندارد.

وی تاکید کرد که چین به این اقدامات نیازی ندارد و خود را درگیر سرقت تکنولوژی نمی کند.

روز پنج شنبه خبرگزاری رویترز مدعی شده بود که مسئولان شرکت Moderna از ارتباط با پلیس فدرال آمریکا خبر داده و گفته اند که از فعالیتهایی در ارتباط با هک اطلاعات محرمانه این شرکت مطلع شده اند.

براساس گزارش اسیپوتنیک، هفته گذشته آمریکا دو تبعه چینی به نامهای لی ژیائویو و دانگ جی ژای را به دست داشتن در فعالیتهای نفوذ سایبری از جمله در زمینه تحقیقات مربوط به ویروس کرونا متهم کرد.

موسسه ملی سلامت آمریکا اوایل هفته جاری میلادی گفت که دانشمندان آمریکایی فاز سوم توسعه یک واکسن کرونا با نام mRNA-1237 را در شرکت Moderna آغاز کرده اند.

مقامات آمریکایی پیش از این نیز بدون ارائه سند و مدرک از تلاش هکرهای چینی برای سرقت اطلاعات مربوط به تحقیقات ویروس کرونا خبر داده بودند که پکن آن را رد کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "چین، ادعای آمریکا درباره واکسن کرونا را قویا رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، ادعای آمریکا درباره واکسن کرونا را قویا رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید