کسری 50.000.000.000 تومانی پرسپولیس برای فرار از بحران

به گزارش وبلاگ رشد آسان، پفراینده های شکایت خارجی های پیشین پرسپولیس در فیفا یکی یکی از راه می رسند و فرایند کش دار کردن این پفراینده ها و اعتراض های بی سروته که تنها باعث بیشتر شدن مبلغ بدهی می گردد نیز همچنان ادامه دارد.

کسری 50.000.000.000 تومانی پرسپولیس برای فرار از بحران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزارس دانشجو، پفراینده های شکایت خارجی های پیشین پرسپولیس در فیفا یکی یکی از راه می رسند و فرایند کش دار کردن این پفراینده ها و اعتراض های بی سروته که تنها باعث بیشتر شدن مبلغ بدهی می گردد نیز همچنان ادامه دارد و جالب تر اینکه هیچ کس حاضر نیست صحبت کند و بگوید که قرار است چه اتفاقی برای تامین این پول ها بیفتد و با کدام دخل قرار است این همه خرج صورت بگیرد. با اینکه دیروز پیشکسوتان سرخ در باشگاه حضور پیدا نموده و با رسول پناه جلسه داشتند و عنوان نموده اند که رسول پناه بدهی ها را پرداخت نموده و از برانکو برای پرداخت طلبش فرصت گرفته، باید دید این طلب های پرداختی کدام موارد بوده و برای طلب برانکو چه منبع درآمدی را درنظر گرفته اند.

بدهی های خارجی؛ بیشتر از 2 میلیون دلار

با اینکه خیلی ها در این مدت کوشش نموده اند که بدهی های پرسپولیسس به خارجی ها را کمتر از دو میلیون دلار برآورد نمایند، اما مطابق اسناد و مدارک موجود این عدد بالاتر از دو میلیون دلار است.

برانکو و دستیارانش حدود یک میلیون و 300 هزار یورو بابت سال هایی که در پرسپولیس کار نموده اند طلب دارند، ضمن اینکه پروفسور مبلغ 500 هزار یورو هم بابت غرامت سال جاری از سرخ ها طلب نموده است.

به این مبالغ باید مبلغ 475 هزار دلاری بودیمیر که از فیفا حکم قطعی گرفته است را نیز اضافه کنیم. شایان ذکر است که کالدرون و دستیارانش هم حدود 500 هزار دلار از پرسپولیس طلب دارند و همچنین 300 هزار دلار غرامت نیز خواسته اند که البته باید به تمام این مبالغ 5 درصد سود سالانه هم افزود.

از طرفی هنوز پفراینده نیلسون در جریان است و بدهی به رسن، اوساگونا، رادوشویچ و استوکس را هم باید افزود.

بدهی های داخلی دست کمی از بدهی های خارجی ندارد

پرسپولیس علاوه بر پفراینده های سنگین به مربیان و بازیکنان خارجی، با بحران پرداختی به بازیکنان داخلی هم روبرو است که این روزها شنیده می گردد اگر پرداختی به بازیکنان داخلی به زودی صورت نگیرد، ممکن است که آغاز تمرینات سرخ ها با حواشی جدیدی همراه باشد. بحث بدهی حدود پنج میلیاردی به شهرخودرو بابت رضایتنامه یحیی گل محمدی و همچنین جریمه دیرکرد این مبلغ را هم باید درنظر گرفت. شاید با یک حساب سرانگشتی بتوان متوجه شد که بدهی به داخلی ها هم چندان کم نیست.

ادعای معاون حقوقی و تکذیب از سوی باشگاه

دیروز مهدی خواجه وند معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در مصاحبه با رسانه ها اعلام نموده بود که درآمد سرخ ها در فیفا به اندازه ای هست که آن ها بتوانند بدهی های خود را پراخت نمایند. ادعایی که خیلی عجیب به نظر می رسید چرا که طبق اعلام باشگاه، سرخ ها حدود 650 هزار دلار در فیفا پول بلوکه شده دارند و البته اینکه فیفا بپذیرد این پول را به حساب طلبکاران پرسپولیس واریز کند یا خیر هم خودش یک معضل است.

هرچند باشگاه پرسپولیس در ادامه این ادعا را تکذیب و مطرح کرد که از صحبت های معاون حقوقی باشگاه سوءبرداشت شده است و با این پول تنها می توان بخشی از بدهی های باشگاه را پرداخت کرد و پفراینده های باز در فیفا به مراتب مبلغ بیشتری می خواهد.

پول اعتراض هم نداشتند

اوضاع در پرسپولیس آنقدر وخیم است که آن ها حتی برای اعتراض به رای بودیمیر پول لازم را نداشته و این مبلغ را از یک واسطه قرض نموده و با ارز فرانک به حساب فیفا واریز نموده اند و البته معادل ریالی آن را هم به حساب شخص واسطه نریخته اند. جالب تر وقتی می گردد که بدانیم این اعتراض فقط برای سرخ ها 17 میلیون تومان آب می خورده و سرخ ها حتی این مبلغ ناچیز را هم در خزانه باشگاه نداشته اند!

یک علی بیرو و دیگر هیچ

سوال این است که سرخ ها از چه راه هایی می توانند درآمدزایی نمایند؟ پرسپولیسی ها از یک سو به تازگی با کارگزار برند به صورت یک طرفه فسخ قرارداد نموده اند و این یعنی خبری از درآمدزایی نیست و 15 میلیارد قرض این شرکت نیز باید پس داده گردد.

بانک گردشگری هم گزینه دیگر درآمدزایی بود که در زمان مدیرعاملی انصاری فرد به باشگاه اضافه شد و قرار بود هشت میلیارد به باشگاه بپردازد، اما این توافق هم با حضور مدیران جدید در باشگاه برهم زده شد تا باشگاه پرسپولیس عملا هیچ اسپانسری نداشته باشد و تنها سامانه پیامکی بماند که ظاهرا این روزها چندان مورد استقبال طرفداران باشگاه نیست.

می گویند سیدمهرداد هاشمی در حال مذاکره با ریحان فیلم برای قبول اسپانسری باشگاه است (ظاهرا هاشمی با مدیران این شرکت از گذشته در ارتباط بوده!)، اما شاید این موضوع هم خیلی زود به نتیجه نرسد و نتواند گره ای از کار سرخ ها باز کند.

در این بین تنها منبع درآمد پرسپولیس پولی است که قرار است باشگاه آنتورپ بابت انتقال بیرانوند به پرسپولیسی ها بدهد که آن هم در دو مرحله به حساب باشگاه می رسد، یک مرحله بعد از تست پزشکی و مرحله دیگر بعد از صدور ITC بازیکن که باتوجه به شرایط کرونایی در جهان معین نیست که این مبلغ چه زمانی به سرخ ها می رسد ضمن اینکه این پول هم مبلغی در حدود 550 هزار دلار است که با جمع آن با 650 هزار دلار بلوکه شده در فیفا متوجه می شویم که قرمزها کمتر از 19 میلیارد تومان بودجه دارند و بدهی خارجی شان بیش از 30 میلیارد تومان است و اگر به این مبلغ بدهی به بازیکنان داخلی، پول رضایتنامه یحیی، بدهی به آتیه، بدهی به یک مسئول سابق استقلال، بدهی به ریحان فیلم و ... را هم اضافه کنیم رقمی حدود 70 میلیارد تومان بدهی دارند و این یعنی دخل سرخ ها خیلی خالی تر از خرجی است که باید برای فرار از محرومیت ها نمایند و حدود 50 میلیارد تومان کسری دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کسری 50.000.000.000 تومانی پرسپولیس برای فرار از بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری 50.000.000.000 تومانی پرسپولیس برای فرار از بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید