حذف برندهای چینی از شبکه های 5G هند

به گزارش وبلاگ رشد آسان، شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp با تیرگی روابط سیاسی میان هند و چین پس از درگیریهای مرگبار مرزی، از برنامه های هند برای راه اندازی شبکه های 5G کنار گذاشته شدند.

حذف برندهای چینی از شبکه های 5G هند

به گزارش وبلاگ رشد آسان، منابع مطلع اظهار نموده اند هند با استناد بر مقررات سرمایه گذاری به روز شده در 23 ژوییه و اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، اجازه حضور شرکتهای چینی در طرحهای راه اندازی شبکه های 5G را نخواهد داد.

وزارت ارتباطات هند مذاکرات درباره راه اندازی آزمایشی شبکه های 5G را که به دلیل قرنطینه ملی به تاخیر افتاده بود، با شرکتهایی شامل بهارتی ایرتل، ریلاینس جیو اینفوکام و ودافون آیدیا ازسرخواهد گرفت.

تصمیم اخیر هند مشابه اقدامات آمریکا، انگلیس و استرالیا است که نسبت به ارتباط شرکتهای چینی با دولت چین ابراز نگرانی نموده اند. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رسما هر دو شرکت چینی را تهدید امنیت ملی اعلام نموده است.

به گفته مقامات هندی، فرآینده مناقصه 5G ممکن است به سال آینده بکشد. تصمیم برای ممنوعیت حضور شرکتهای چینی بزودی از سوی دفتر نخست وزیر هند اعلام خواهد شد.

اگرچه هند اوایل سال جاری به هواوی اجازه داد در آزمایشهای 5G شرکت کند اما موضعش در برابر شرکتهای چینی پس از اقدامات چین و اختلافات مرزی در اوایل مه سخت گیرانه تر شد. این اختلافات به رویارویی نظامی و کشته شدن 20 سرباز هندی و شماری از سربازان چینی منجر شد.

به گفته نیخیل باترا، تحلیلگر شرکت اینترنشنال دیتا کورپ، زیرساخت مخابرات به بخشی از داراییهای امنیت ملی تبدیل شده و کشورها به دنبال کنترل و ساماندهی آن همانند عملکردشان در بخش آب و برق هستند. اما بازار هند در حال حاضر با مسائل زیرساختی و رگولاتوری روبرو است و بازار تجهیزات شبکه کوچکی دارد بنابراین چنین تصمیمی، چالشهای هند را پیچیده تر خواهد نمود.

طبق برآورد شرکت آی دی سی، انتظار می رود شرکتهای مخابراتی چهار میلیارد دلار در ایجاد زیرساخت 5G سرمایه گذاری نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این امر ممکن است سخت باشد زیرا شرکتهایی شامل بهارتی، ودافون گروپ و حتی شرکتهای دولتی همچنان برای سودآوری شبکه های 4G فعلی به سختی کوشش می نمایند. در شبکه های 4G وابستگی زیادی به تجهیزات چینی وجود دارد و بستن در به روی شرکتهای هواوی و ZTE ممکن است هزینه های سوییچ به 5G را حداکثر 35 درصد افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حذف برندهای چینی از شبکه های 5G هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف برندهای چینی از شبکه های 5G هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید