چین به تایوان هشدار داد: تهمت های مخرب نزنید!

به گزارش وبلاگ رشد آسان، دولت چین نسبت به اتهامات سایبری اخیری که از سوی دولت تایوان نسبت به این کشور مطرح شده بود واکنش نشان داد. دولت چین، رفتار های تایوان را تهمت های مخرب نامید.

چین به تایوان هشدار داد: تهمت های مخرب نزنید!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تایوان اخیرا از مردم خود خواسته است در برابر آنچه مقامات این کشور نفوذ گسترده و همه گیر چین می خوانند، هوشیارانه تر عمل نمایند.

لیو چیا زونگ، معاون دفتر تحقیقات امنیت سایبری اداره تحقیقات تایوان، در این خصوص گفت: مدت زیادی است که هکر های چینی به سازمان های دولتی و ارائه دهندگان خدمات اطلاعاتی نفوذ می نمایند. وی در تبادل نظر با وبلاگ رشد آسان هدف آن ها را دستیابی به اسناد و اطلاعات مهم دولتی مطرح نمود و گفت: بعضی اطلاعات دولتی به سرقت رفته اند که این موضوع می تواند تهدیدی عظیم محسوب گردد.

بر اساس این خبرها، این حملات که از سال 2018 شروع شده اند، حداقل 10 سازمان دولتی و ایمیل حدود شش هزار مقام را هدف گرفته اند. با این وجود سخنگوی وزارت امور خارجه چین در سخنرانی در پکن این ادعای تایوان را توهین آمیز و تهمتی عظیم خطاب کرد.

ژائو لیجیان به وبلاگ رشد آسان با اشاره به حزب حاکم تایوان گفت: نقدها مطرح شده از سوی مقامات تایوان، تهید آمیز و ساده لوحانه است. چین مدافع سرسخت امنیت سایبری و یکی از قربانیان حملات هکری است. دولت چین به طور مرتب منکر دخالت در عملیات سایبری می گردد و می گوید که افرادی که این کار را انجام می دهند مجازات می نماید.

منبع: انتخاب

به "چین به تایوان هشدار داد: تهمت های مخرب نزنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به تایوان هشدار داد: تهمت های مخرب نزنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید